Naše služby

Fyzioterapie

Individuální fyzioterapie

Individuální fyzioterapie je zaměřená především na cílenou diagnostiku, terapii a prevenci funkčních i strukturálních poruch pohybového aparátu. V rámci individuálního přístupu využíváme kombinaci rehabilitačních metodik zaměřených na potřeby konkrétního klienta. Cílem je nalézt nejvhodnější cestu ke zmírnění či odstranění zdravotních potíží a dlouhodobému udržení dosaženého efektu. Stěžejní je aktivní spolupráce klienta při terapii, důraz klademe na instruktáž k samostatnému cvičení. Zaměřujeme se na léčbu a prevenci ortopedických a neurologických potíží jako jsou poúrazové a pooperační stavy, akutní a chronické bolesti zad a kloubů, výhřezy meziobratlových plotének, kořenové syndromy, vadné držení těla, kloubní nestabilita, stavy po úrazech nervového systému a cévní mozkové příhodě (CMP). 

Používáme široké spektrum fyzioterapeutických technik: mobilizace periferních kloubů a páteře, mobilizace žeber metodou Mojžíšové, dynamická neuromuskulární stabilizace (DNS),  bazální programy, funkční dynamické stabilizace, senzomotorická stimulace, SM systém, kineziotaping, techniky měkkých tkání, míčková facilitace a další.

Kineziotaping

Kineziotaping využívá preventivní a léčebné účinky lepení elastické pásky na problémové oblasti těla. Metoda podporuje léčbu velmi širokého spektra potíží nejen pohybového aparátu. Mezi hlavními účinky kineziotapingu patří zmírnění bolesti, zlepšení svalové funkce, uvolnění nebo stimulace svalů, korekce kloubních problémů, podpora stabilizace kloubů, zlepšení rozsahu pohybu, aktivace lymfatického systému či prevence úrazů. Příkladem použití kineziotapingu mohou být bolesti zad a kloubů, tenisový loket, plochá noha, vbočený palec, kloubní nestabilita, lymfatický otok, jizva, aj. Ve sportovní medicíně je aplikace kineziotapingu významnou prevencí úrazů, přičemž páska neomezuje pohyblivost sportovce. Efektivní je léčebné využití v rámci poúrazové rehabilitace či rekonvalescence po sportovním výkonu. Upozornění:

Laserová terapie

Laserová terapie je velmi účinnou léčebnou metodou, která využívá charakteristických vlastností a vysoké energie laserového paprsku. Účinky laseru jsou především biostimulační, analgetické a protizánětlivé.

V našem zařízení používáme k aplikaci laseru multifunkční výkonnou laserovou sprchu, která umožňuje oproti klasickým laserovým sondám velkoplošnou aplikaci. Ošetříme vám tedy v krátkém i rozsáhlejší oblasti. Další terapeutickou výhodou této laserové sprchy je kombinace světelných paprsků různých vlnových délek v jednom aplikátoru. Kombinací infračerveného a červeného laserového paprsku doplněného o modré vysoce svítivé LED diody je zajištěn průnik do hluboko uložených tkání, ale i ošetření povrchových vrstev kůže a podkoží. Klasická laserová sonda takovéto technologicky náročné aplikace neumožňuje. Spektrum použití laserové sprchy je tedy velmi široké. Dokážeme vám ulevit od bolestí pohybového aparátu, pomoct při léčbě poúrazových stavů, distorzí, hematomů, otoků, zánětlivých onemocnění šlach, svalů a kloubů, degenerativních poruch pohybového aparátu, ošetřit keloidní a popáleninové jizvy, bércové vředy, proleženiny, až po čistě kosmetické aplikace na akné či strie. S velmi dobrým terapeutickým efektem využíváme laserovou sprchu v lokální terapii lupénky a atopického ekzému.

Elektroterapie

Elektroterapie využívá působení elektrického proudu na organismus. Optimální typ elektroterapie je zvolen dle projevů léčených zdravotních potíží. Elektrický proud se aplikuje kontaktně pomocí elektrod připojených na kůži nebo bezkontaktním aplikátorem.

Ultrazvuková terapie

Ultrazvuková terapie využívá působení mechanického vlnění na lidský organizmus. V hloubce tkání dochází k tzv. „mikromasáži“ a vzniku tepla. V místě aplikace se zlepšuje prokrvení tkání, dochází ke svalové relaxaci, tlumení bolesti a zrychluje se vstřebávání otoků. Lokálně se zlepšují regenerační schopnosti tkání a tkáňový metabolismus. Metoda se nejčastěji využívá při léčbě artrózy a artritidy kloubů, u poúrazových stavů, k uvolnění svalů, dobrý léčebný efekt má aplikace na patní ostruhy či tenisový loket.

Kombinovaná terapie

Kombinovaná terapie je současná aplikace ultrazvuku a elektroterapie, jejíž pomocí dosahujeme intenzivního uvolnění svalových vláken. Metodu používáme především k odstranění zatvrdlin, nebo-li trigger pointů, ze svalů. Účinná je při bolestech zad a hlavy, výrazného efektu dosahujeme u tenisového či golfového lokte, u poúrazových a pooperačních bolestí.